DÜNYA KORO MÜZİĞİ SEMPOZYUMU TÜRKİYE’DE!

WSCM 2023

İstanbul

International Federation of Choral Music (IFCM) tarafından düzenlenen Dünya Koro Müziği Sempozyumu (WSCM), 2023 yılında T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı desteği ile 25-30 Nisan 2023 tarihleri arasında Türkiye’de gerçekleşecek! Sempozyumu IFCM’in Türkiye temsilcisi olan Koro Kültürü Derneği yürütecek. İki kıtayla birlikte çok çeşitli kültürleri de birbirine bağlayan İstanbul, bu sefer tüm dünyadaki koro müziğinde önde gelen isimleri bir araya getirme görevini üstleniyor.
 

1987’den bu yana İspanya, Güney Kore, Arjantin, Danimarka, Japonya, Amerika gibi pek çok ülkede gerçekleşen ve 2023 yılında Türkiye’nin ev sahipliği yapacağı sempozyumun içeriğini seminerler, atölye çalışmaları, sergiler ve performanslar gibi çok çeşitli etkinlikler oluşturacak. En iyi koroları ve koro liderlerini bir araya getiren sempozyum, sanatsal mükemmelliği, iş birliğini ve paylaşımları teşvik etmekte. Atatürk Kültür Merkezi başta olmak üzere şehrin pek çok farklı noktasında gerçekleşecek etkinliklerde İstanbul, özgünlüğü ve dinamizmi ile tüm koro dünyasına kucak açıyor.

2023 yılı teması olarak “Değişen Ufuklar”ı benimseyen sempozyum, farklı şarkı söyleme tarzları ve geleneklerinin keşfine dayanan sunumlar için alanında uzman konuşmacıları başvuruya davet ediyor. Sempozyumda çeşitliliğe dayalı yaratıcı programlar oluşturmak amacıyla korolar ve vokal topluluklar, kendi yerel bölgelerindeki farklı sosyal, etnik, coğrafi veya kültürel geçmişleri sergileyen repertuar ve performans uygulamalarını sunmaya teşvik ediliyor.

Başvuru ve katılım koşullarına ilişkin detaylı bilgi IFCM web sitesinde.

WhatsApp Image 2022-06-23 at 22.11.46.jpeg
logo_korokulturudernegi_001.jpg
WhatsApp Image 2022-06-15 at 16.31.51.jpeg