top of page
osman-koycu-Me960O-VYEY-unsplash.jpg

WSCM 2023

 

Dünya Koro Müziği Sempozyumu

İstanbul, Türkiye

25-30 Nisan 2023

DÜNYA KORO MÜZİĞİ SEMPOZYUMU TÜRKİYE’DE!

WSCM 2023

Uluslararası Koro Müziği Federasyonu’nun en büyük etkinliği olan Dünya Koro Müziği Sempozyumu T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ev sahipliğinde 25-30 Nisan 2023 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşiyor. Dünyanın tüm kıtalarından ilgi gören, böylelikle koro müziğinin pek çok farklı stil ve geleneğini de içerecek ölçüde çeşitliliğe ulaşan programıyla 2023 Dünya Koro Müziği Sempozyumu’nda katılımcıları dünyaca ünlü koroların gala konserleri, ülkemizden ve yurtdışından pek çok koronun Beyoğlu'nun farklı mekanlarındaki dinletileri, dünyadan ve Türkiye'den çok değerli konuşmacıların sunum ve atölye çalışmaları bekliyor!

1987’den bu yana İspanya, Güney Kore, Arjantin, Danimarka, Japonya, Amerika gibi pek çok ülkede gerçekleşen ve 2023 yılında Türkiye’nin ev sahipliği yapacağı sempozyumun içeriğini seminerler, atölye çalışmaları, sergiler ve performanslar gibi çok çeşitli etkinlikler oluşturacak. En iyi koroları ve koro liderlerini bir araya getiren sempozyum, sanatsal mükemmelliği, iş birliğini ve paylaşımları teşvik etmekte. Atatürk Kültür Merkezi başta olmak üzere şehrin pek çok farklı noktasında gerçekleşecek etkinliklerde İstanbul, özgünlüğü ve dinamizmi ile tüm koro dünyasına kucak açıyor.

2023 yılı teması olarak “Değişen Ufuklar”ı benimseyen sempozyum, farklı şarkı söyleme tarzları ve geleneklerinin keşfine dayanan sunumlar için alanında uzman konuşmacıları başvuruya davet ediyor. Sempozyumda çeşitliliğe dayalı yaratıcı programlar oluşturmak amacıyla korolar ve vokal topluluklar, kendi yerel bölgelerindeki farklı sosyal, etnik, coğrafi veya kültürel geçmişleri sergileyen repertuar ve performans uygulamalarını sunmaya teşvik ediliyor.

Başvuru ve katılım koşullarına ilişkin detaylı bilgi WSCM ISTANBUL2023 adresinde.

 

bottom of page