top of page
Logo-Swan (1).jpg
SWAN Projesi
SWAN Projesi (Singing With Additional Needs/Ek Gereksinimlerle Şarkı Söylemek), farklı Avrupa ülkelerinden en iyi uygulamaları bir araya getirerek ek gereksinimleri olan bireyleri kolektif şarkı söylemeye dahil etmeyi hedeflemektedir. Bu ek gereksinimler, azınlık bir gruba dahil olmaktan, fiziksel veya psikolojik sağlık sorunlarından kaynaklanabilir.

Ayrıntılı bilgi için projenin ana web sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.
Amacımız
Proje kapsamında, Koro Kültürü Derneği’nin amacı, deprem bölgesinde yaşayan müzik eğitimcilerine yönelik psikolojik sağlık konusunda atölyeler ve çalışma grupları sunarak hem bu bireylerin eğitimlerden faydalanmasını hem de deprem bölgesinde eğitim gören öğrencilerin müzik dersleri aracılığıyla psikolojik destek görmelerini sağlamaktır. Proje sonunda, deprem bölgesindeki müzik eğitimcilerinin ve öğrencilerin psikolojik ihtiyaçlarının daha iyi anlaşılması, bu konuda etkili olabilecek müdahele çalışmaları hazırlanması ve bu çalışmalardan herkesin faydalanabilmesi için bir rapor olarak sunulması hedeflenmektedir. 
 
Partnerler

SWAN Projesi, Avrupa Birliği tarafından ortak finanse edilmektedir. Proje, Norsk Sangerforum (NO) tarafından koordine edilmekte olup, Avrupa Koro Federasyonu (DE), Kanker in Beeld (NL) ve Sing Ireland (IE) projenin ortaklarındandır. Proje sürecinde Koro Kültürü Derneği, Sing Ireland ile işbirliği yapacaktır

_NSF_logoORIGINAL-kunNSF.jpg
ECA-Logo_2019_red.png
231208 Kanker_in_Beeld_logo.png
SING_IRL_MARK_FULL_gold_CMYK.png

Projedeki gelişmeleri takip etmek ve atölye içeriği önerisinde bulunmak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

bottom of page